Wigilia Pełna Ciepła 2022 podsumowanie

Wigilia Pełna Ciepła to spotkanie wigilijne, które od 2017 roku odbywa się na terenie CKAiL Czasoprzestrzeń (była zajezdnia Dąbie), dla około 400 osób zagrożonych ubóstwem, bezdomnością i samotnych.

Podczas spotkania osoby te spędzają z nami wieczór, dostają tradycyjny posiłek wigilijny, śpiewają kolędy i dzielą się opłatkiem. W ten sposób tworzymy namiastkę prawdziwej rodzinnej wigilii, celebrując przy tym polskie tradycje bożonarodzeniowe. W organizację Wigilii, co roku, angażuje się około 60 wolontariuszy, którzy poświęcają swój własny prywatny czas, aby nas wesprzeć. Osoby te również czerpią z udziału satysfakcję oraz poczucie bycia członkiem społeczności.

W projekcie co roku pomagają nam Gmina Miasta Wrocław oraz firmy z Wrocławia: Guiro, oraz międzynarodowe korporacje.

Koordynator i autor zdjęć Mieczysław Michalak; kontakt [email protected]

Historia

Wigilia Pełna Ciepła w 2022 odbywała się w CKAiIL Czasoprzestrzeń po raz piąty. W 2018 i 2019 w związku z jej organizacją przygotowaliśmy hale zajezdni do przebywania dużych ilości gości. W roku 2018 odwiedziło nas około 300 osób. W 2019 odwiedziło nas ponad 500 osób, które zjadły z nami wieczerzę Wigilijną na ekologicznych naczyniach, wspólnie podzieliły się opłatkiem i zaśpiewały kolędy. Na zakończenie wszyscy otrzymali paczki żywnościowe. W roku 2020 i 2021 z powodu epidemii Covid-19 zapakowaliśmy i wydaliśmy 1000 paczek świątecznych. Większość była rozdawana ubogim wrocławianom, którzy przyszli do zajezdni Dąbie, kilkadziesiąt rozwieźliśmy osobom, które ze względu na niepełnosprawność nie mogły do nas dotrzeć. W roku 2021 zorganizowaliśmy śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących. 300 porcji tradycyjnego śniadania zapakowaliśmy i rozwieźliśmy do domów osób ubogich oraz miejsc, gdzie można ich spotkać tj. skupy złomu.