Spektakl warsztatowy “Bajki robotów”

Grafika reklamowa wydarzenia. Napisy: Bajki robotów. Spektakla warsztatowy inspirowany książką Stanisława Lema "Bajki robotów". Czytanie w ciemnościach. Cykl wydarzeń artystycznych dla osób wykluczonych w 2021.

Serdecznie zapraszamy na spektakl warsztatowy inspirowany książką Stanisława Lema „Bajki robotów” w reżyserii Andrzeja Ficowskiego. Wydarzenie odbędzie się 25 sierpnia 2021 roku o godzinie 13.00 w Centrum na Przedmieściu we Wrocławiu, ul. Prądzyńskiego 39 A. Pokaz odbędzie się w ramach projektu “Czytanie w Ciemnościach. Cykl wydarzeń artystycznych dla osób wykluczonych w 2021 r.”.

Pokaz pracy warsztatowej opartej na książce Stanisława Lema świetnie wpisuje się w formułę pracy edukacyjno-warsztatowej z osobami z niepełnosprawnościami. Historie wykreowane w spektaklu są bardzo osobistymi wypowiedziami uczestników warsztatów i opowiadają o zaprzyjaźnionych ze sobą robotach, wyruszających w kosmiczną podróż, podczas której spotykają przedziwne maszyny i ekscentryczne postaci. Aktorzy wcielą się w tytułowe roboty, tworzą awangardowe wiersze oraz wymyślają słowa pod kierownictwem Maszyny Produkującej Wyrazy.

Realizatorzy spektaklu:
Scenariusz i reżyseria: Andrzej Ficowski
Aktorzy: Paweł Kutny, Dariusz Lech oraz uczestnicy warsztatów
Muzyka: Edi Mulić

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.