Spektakl dźwiękowy “Oni” według dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza

Grafika reklamowa wydarzenia. Napisy: Czytanie w ciemnościach. Cykl wydarzeń artystycznych dla osób wykluczonych w 2021. Spektakl dźwiękowy ONI. Według "Onych" Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Serdecznie zapraszamy na spektakl dźwiękowy “Oni” według dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Andrzeja Ficowskiego. Wydarzenie odbędzie się 4 września 2021 roku o godzinie 19.00 w Centrum na Przedmieściu we Wrocławiu, ul. Prądzyńskiego 39 A.

Realizacja, oparta na fragmentach dramatu “Oni”, opowiada o wizji rzeczywistości, w której władzę przejął rząd głoszący kult automatyzacji. Jest to niepokojąca wizja współczesnego świata, owładniętego pogonią za nowoczesnością, gdzie każda indywidualność musi zostać stłamszona i wyeliminowana z pełnoprawnego życia społecznego. W chwili, gdy system władzy dąży do ujednolicenia i uprzedmiotowienia relacji międzyludzkich, wówczas pojawiają się “Oni”.

Realizatorzy spektaklu:

Reżyseria i scenariusz – Andrzej Ficowski

Aktorzy:
Spika – Magdalena Jędrysiak
Tefuan – Dariusz Lech
Bałandaszek – Arkadiusz Cyran

Dźwięk i muzyka – Roman Felczyński

Pokaz odbędzie się w ramach projektu “Czytanie w Ciemnościach. Cykl wydarzeń artystycznych dla osób wykluczonych w 2021 r.”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.