Pomagaj z Tratwą! Przekaż nam 1,5%!

Jak doskonale wiecie Czasoprzestrzeń jest prowadzona przez Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA. Nasze stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego, dlatego możecie przekazać 1,5% podczas rozliczania swojego PITu. W ten sposób pomagacie nam pomagać!

Pomagaj z Tratwą

Co zrobiliśmy w 2022?

  • Zorganizowaliśmy Wigilię Pełną Ciepła dla 400 osób bezdomnych i samotnych oraz paczki żywnościowe dla nich.
  • Stworzyliśmy największy we Wrocławiu hub pomocowy dla uchodźców z Ukrainy. W przeciągu pół roku od rozpoczęcia wojny mieliśmy 317 tysięcy odwiedzin i wydaliśmy łącznie 700 ton darów. Zorganizowaliśmy prawie 100 transportów na Ukrainę i na teren województwa dolnośląskiego. Wspierało nas w tym ponad tysiąc wolontariuszy z Polski, Ukrainy, Hiszpanii, Włoch i innych krajów.
  • W ramach Wakacji z Tratwą, na terenie Czasoprzestrzeni, przeprowadziliśmy 560 godzin różnych zajęć dla 300 dzieci. Brały w nich udział zarówno dzieci z Polski, jak i z Ukrainy.
  • Od października zorganizowaliśmy 370 godzin zajęć z języka polskiego, aktywizacji zawodowej, warsztatów artystycznych i kulinarnych oraz arteterapii, których odbiorcami było 291 dzieci i kobiet z Ukrainy.
  • Wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności od maja do listopada wydawali paczki dedykowane osobom niepełnosprawnym. Pod ich opieką było 300 osób z Wrocławia, Obornik Śląskich i Kątów Wrocławskich. 
  • Zorganizowaliśmy niemal 20 wydarzeń charytatywnych (m.in. koncerty, imprezy, a także festiwal muzyczny dedykowany wolontariuszom), z których zyski zostały przekazane na pomoc Ukrainie.

Aby przekazać 1,5%, wystarczy podać w zeznaniu rocznym kwotę podatku, numer KRS: 0000200183