Dialog i człowiek

Grafika reklamowa wydarzenia. Napisy: Czytanie w ciemnościach. Cykl wydarzeń artystycznych dla osób wykluczonych w 2021. Dialog i człowiek według tekstów Romana Ingardena.

Serdecznie zapraszamy na spektakl dźwiękowy Dialog i człowiek według tekstów Romana Ingardena w reżyserii Andrzeja Ficowskiego. Wydarzenie odbędzie się 15 sierpnia 2021 roku o godzinie 18.00 w Centrum na Przedmieściu we Wrocławiu, ul. Prądzyńskiego 39 A. Pokaz odbędzie się w ramach projektu “Czytanie w Ciemnościach. Cykl wydarzeń artystycznych dla osób wykluczonych w 2021 r.” .

Spektakl oparty jest na tekstach Romana Ingardena z tomu “Książeczka o człowieku” opartych na fragmentach czterech części: “Człowiek i przyroda”, “Człowiek i jego rzeczywistość”, “O dyskusji owocnej słów kilka” oraz “Człowiek i czas”. Filozof nakłania czytelnika do refleksji o naturze człowieka, dotykając tematów ponadczasowych takich jak – kim jesteśmy dla siebie, czym wyróżniamy się w przyrodzie, jak sobie radzimy z czasem i przemijaniem, kiedy czujemy się wolni, czym jest odpowiedzialność w ciągle zmieniającym się świecie. Teksty filozoficzne Romana Ingardena zostały zaadaptowane na potrzeby spektaklu niewizualnego dla osób z niepełnosprawnościami.

Realizatorzy spektaklu:
Scenariusz i reżyseria: Andrzej Ficowski
Aktorzy: Paweł Kutny, Kamil Dawid Gałuszka
Muzyka: Roman Felczyński

Wstęp wolny.