Dalej solidarni – Cofnijmy się do początków

Zapraszamy na wydarzenie wszystkich wolontariuszy i ludzi, którzy nas wspierali podczas akcji Tratwa dla Ukrainy.

Kiedy? 25.02 godzina 16:00

Gdzie? Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3, była zajezdnia Dąbie

Wstęp wolny

Rok temu rozpoczęliśmy bardzo intensywną i spontaniczną akcję, która była odpowiedzią na wybuch wojny i masowy napływ uchodźców do Wrocławia . Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pracy tysięcy wolontariuszy i darczyńców – mieszkańców Wrocławia, udało nam się, w bardzo krótkim czasie, zorganizować hub pomocowy dla kobiet i dzieci uciekających przed wojną . W ciągu pół roku udzieliliśmy pomocy setkom tysięcy ludzi. Na naszym terenie działała stołówka World Central Kitchen , punkty udzielania pomocy prawnej i medycznej . Setki ton towarów zostało przeładowane na naszej hali i wyruszyły na Ukrainę .

Chcemy cofnąć się na chwilę do początków i powspominać. Pomogą nam w tym zdjęcia Mieczysława Michalaka i Wojciecha Hrubasika, które zostaną wyeksponowane w naszej hali tramwajowej . Zapraszamy do przyniesienia własnych zdjęć oraz innych pamiątek, które macie z tych chwil. Wspólnie, przy poczęstunku, podzielimy się historiami, będzie okazja na to aby pobyć razem jeszcze raz .

Dity Kolyady podczas występu

Koncert

Nasze spotkanie uświetni koncert dziecięcego ukraińskiego zespołu etnicznego „Dity Kolyady”, który w swojej muzyce łączy ludowość z różnymi nowoczesnymi nurtami muzycznymi. To idealna okazja do zapoznania się z folklorystycznym zabarwieniem za pomocą znanych nurtów muzycznych, takich jak: blues, jazz, rock’n’roll, czy pop. YOUTUBE:https://www.youtube.com/@ditykolyady FACEBOOK:https://www.facebook.com/ditykolyady INSTAGRAM:https://www.instagram.com/ditykolyady/ Serdecznie zapraszamy