Jak przekazać nam 1%? Instrukcja krok po kroku!

Jeżeli wypełniasz PIT w wersji papierowej:

Wystarczy, że w odpowiedniej rubryce formularza zeznania podatkowego wpiszesz numer KRS: 0000 200 183 oraz kwotę 1% swojego podatku.

 

Jeżeli wypełniasz e-PIT:

  1. wejdź na stronę podatki.gov.pl i wybierz Twój e-Pit

2. wpisz swoje dane lub użyj profilu zaufanego

3. na głównym ekranie zobaczysz informacje o Organizacji Pożytku Publicznego

  • jeżeli wybierasz OPP po raz pierwszy, wybierz numer KRS 0000 200 183
  • jeżeli chcesz zmienić organizację, wybierz opcję „zmień organizację” i następnie numer KRS 0000 200 183

4. zatwierdź zmiany i wyślij zeznanie podatkowe!

Uwaga! Usługa e-PIT powinna automatycznie wskazać tę OPP, która w ubiegłym roku otrzymała od Ciebie 1% podatku.

Jeżeli chcesz skorzystać z darmowego serwisu Pitax.pl:

Rozliczenie wykonane każdą z poniższych metod gwarantuje automatyczne wstawienie numeru KRS Stowarzyszenia TRATWA w odpowiednim miejscu i przekazanie nam 1%. Zachęcamy do rozliczenia się za pomocą poniższych programów lub formularzy.

 

wypełnij bezpłatnie deklarację on-line:

Rozliczenie PIT z PITax.pl

 

pobierz bezpłatny program do zainstalowania na komputerze (dla Windows):

Rozliczenie PIT z PITax.pl

 

pobierz bezpłatne formularze do wydrukowania:

Rozliczenie PIT z PITax.pl

 

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

 

REMONTUJEMY ZAJEZDNIĘ DĄBIE!

Zebrane fundusze przeznaczymy na rewitalizację zabytkowej Zajezdni Dąbie, w której od dwóch lat tworzymy Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych CZASOPRZESTRZEŃ.

 


Przekaż darowiznę!

Wesprzyj działania statutowe TRATWY przekazując darowiznę na nasze konto bankowe:

(BZ WBK) 22 1090 2398 0000 0001 1557 2261

Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA
ul. Henryka Probusa 9/4
50-242 Wrocław

Osoby, które chcą nas wesprzeć mogą skorzystać z odliczenia podatkowego:
  • jeśli jesteś osobą fizyczną (UoPDOF: Art. 26 Ust. 1 Pkt 9),
  • jeśli jesteś osobą prawną (UoPDOP: Art. 18. Ust. 1 Pkt 1).
Wszystkie darowizny podlegają odpisom podatkowym:
  • dla osób fizycznych limit do 6% od dochodu,
  • dla osób prawnych limit do 10% od dochodu.
Uwaga! Podstawą do rozliczenia jest bankowy dowód wpłaty darowizny na konto. Tytuł darowizny powinien mieć brzmieć „darowizna na cele statutowe pożytku publicznego”.